2020 m. balandžio 30 d., ketvirtadienis

Vištienos kepsnys


          Jei ne karantinas, tai gal tie kepsniai ir toliau lauktų savo eilės kada nors.... Ugnei reikėjo darbams iškept... Iškepė. Užskaitėm visi. ...tik mėsą pjausčiau ir mušiau aš... "Mama, man vištos gaila... Išmušk tu, a?" :D


Reikės:

500g vištienos filė
150g fermentinio sūrio (tarkuoto)
5v.š. majonezo
Prieskonių vištienai, česnako skiltelių, druskos, citrinpipirių pagal skonį‘
Konservuotų ananasų, maltų džiūvėsėlių pagal poreikį.

Eiga:

1. Vištienos filė susipjaustome gana plonais kepsnio formos gabalėliais ir stipriai išmušame metaliniu muštuku. Tuomet užberiame prieskonių vištienai, sutraiškome česnako skilteles, užbarstome truputį citrinpipirių ir druskos.
2. Tuomet ant kiekvieno kepsniuko dedame po trečdalį ar ketvirtadalį šaukšto majonezo (priklauso nuo kepsnio dydžio), ištepame iš abiejų pusių ir apvoliojame džiuvėsėliuose. Sudedame į kepimo popieriumi išklotą skardą.
3. Tarkuotą sūrį sumaišome su keliais šaukštais majonezo.
4. Kepame 180’C laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 15-20 min. Ant iškepusių kepsnių plonu sluoksniu tepame sūrio ir majonezo masę, uždedame konservuotų ananasų ir ant jų plonai užtepame sūrio mišinio. Dar 2-3 min. pakepame orkaitėje.

Mielinės bandelės su cinamonu :)

   ...įveikiau :) Tai - trečias bandymas ir manau, kad jau viskas - radau. Dar kartą įsitikinau, kad sausos ir ne sausos mielės - skiriasi. Na, bent jau man. Aš nesakau, kad sausos mielės nesikelia. Keliasi :) Bet ne sausos - labiau. Žodžiu, mielių nuo šiol mano šaldytuve - visada dabar jau bus :)

Reikia:

Mielinei tešlai:

3v.š. cukraus
20g šviežių mielių (arba 2,5 a.š. sausų mielių)
1st. šilto pieno (apie 40'C) (200ml)
3st. miltų
0,5 a.š. druskos
4 v.š. tirpinto sviesto (68g)

Įdarui:

2 v.š. tirpinto sviesto
1,5 v.š. cinamono
5,5 v.š. rudojo cukraus

Viršui patepti:

4 v.š. tirpinto sviesto


          Mieles ir cukrų sudedame į nedidelį dubenėlį ir šaukštu ištriname, kad susimaišytų. Supilame šiltą pieną ir įdedame šaukštą miltų. Išmaišome ir paliekame šiltai, kad masė suputotų, mielės pradėtų veikti.
          Miltus sumaišome su druska. Suberiame į didelį dubenį arba į virtuvinio kombaino indą. Padarome viduryje duobelę, į ją supilame mielių ir pieno mišinį, taip pat šiltą (ne karštą!!) tirpintą sviestą. Maišome masę tol, kol ji tampa minkšta, žvilganti ir elastinga tešla. Iš tešlos suformuojame rutulį, jį aptepame arba tirpintu sviestu, arba aliejumi, įdedame į dubenį, ir tą dubenį uždengę švariu virtuviniu rankšluostėliu, paliekame šiltai mažiausiai valandai.
           Kai tešlos kiekis padvigubėja, suminkome tešlą iš naujo, ir vėl suformuojame rutulį. Šioje stadijoje galime tešlą uždengti maistine plėvele ir statyti į šaldytuvą (jei ketiname kepti bandeles rytojaus dieną). Jei kepsime tuoj pat, iškočiojame tešlą į didelį ploną stačiakampį. Visą stačiakampio plotą patepame tirpintu sviestu, pabarstome cinamonu, cukrumi. Tampriai susukame tešlą, tada supjaustome maždaug 2-3 cm gabaliukais. Bandeles sustatome į kepimo skardą (tiks bet kokia apvali skarda, arba torto forma su nuimamais kraštais arba keturkampė su aukštesniais kraštais). Bandelių viršų patepame tirpintu sviestu. Paliekame uždengę švariu rankšluostėliu, kol įkais orkaitė.
          Orkaitę įkaitiname iki 180'C. Dedame indą su bandelėmis į orkaitės vidurį ir kepame 20-25 minučių, arba kol bandelės gražiai paruduos. 
  1.           Įkvėpimo šaltinis.

2020 m. balandžio 20 d., pirmadienis

Žagarėliai arba Ausytės

   ...gal vis tik tas karantinas ir nėra blogai. Kadangi antras mėnuo sėdžiu namie, nes prieš karantiną dar ir sirgom, tai jau žiūriu, kad nuo praeitos savaitės vėl kažką gaminu :D Tai reiškias, kad reabilitacija po mokslų - sėkminga :D Taigi... žagarėliai. Tiesą sakant, norėjau iškept/išvirt rakapisutes, bet atsidarius spintą, pasižiūrėjau į pačioj aukščiausioj ir tolimiausioj vietoj tūnančią dėžę, kurioje prieš porą savaičių atradau savo seną receptinę ir... nusprendžiau, kad lengviau bus pasiieškoti internete. Nu va. Ir susiradau. Ne rakapisutės, bet - daaauuuug geriau :) Taigi, receptas iš čia . Nekeičiau nei vieno žodžio, nebent truputį prirašiau ;)



Reikės:

3 kiaušiniai
1,5 st. grietinės
1 st. kefyro
1 a.š. su kaupu sodos
1 pakelis vanilinio cukraus (4a.š. su kaupu)
žiupsnelis druskos
miltų tiek, kad būtų minkoma, minkšta kočiojama tešla, bet ne kieta (1 kg )
aliejaus virimui
cukraus pudros pabarstymui


Kiaušinius ištriname su cukrumi iki purios masės, supilame grietinę, tada - kefyrą išplaktą su soda, suberiame vanilinį cukrų, žiupsnelį druskos. Viską gerai išmaišome. Beriame išsijotus miltus ir minkome tešlą. Tešla turi būti kočiojama, bet reikia stengtis miltų nepadauginti.

Suminkytą tešlą dalijame į kokias 3 dalis, 2 dalis suvyniojame į plėvelę ir padedame į šaldytuvą (nes mūsų šeimai visas kiekis - tai trigubai daugiau nei reikia :D ).  Kepu tik iš 1 dalies, kai suvalgome, tada kepu kitą partiją sekančią ar dar kitą dieną. Tešla, pastovėjusi šaldytuve 2-3 paras būna tikrai geresnė, iškepę "Auselės" tada būna korėtos, tuščiavidurės su traškesne plutele.
Kočioti labai patogu ant aliejuoto paviršiaus, tada nelimpa prie rankų, ir verdant aliejuje nė kiek neputoja ir nedega (truputį putojo).
Iškočiojame lakštą maždaug 0,5 cm storio, supjaustome juostelėmis, jų viduryje padarome pjūviuką ir "Auselę" perneriame per įpjovą. Arba formuojame pagal savo fantaziją.
P.s. 16 v.š. cukraus (galima mažiau, pagal skonį, bet mums tinka).


Skanaus :)

P.s. Po dviejų dienų - tikrai skanesni :)


2020 m. balandžio 5 d., sekmadienis

Bruknių padažas žiemai

         ...šiandien paragavau tai, ką dariau net ne prieš pusmetį, o prieš pusantrų metų... Kažkaip arba pamiršdavau turbūt, ar nežinau kodėl taip ramiai jos laukė savo eilės šaldytuve. Šiandien vyras kepė antį. Kol rinkausi, kokias daržoves norėčiau valgyt šalia jos, užmačiau bruknių sloikėlį! net daržovių nebereikėjo :D O va ir atėjo lauktoji diena :)


         Reikia:

100g bruknių
40g cukraus
1v.š. portveino

          Bruknes sumaišykite su cukrumi ir portveinu. įpilkite truputėlį vandens ir pavirinkite.

Ieškoti šiame dienoraštyje