2016 m. spalio 25 d., antradienis

Minkštutis varškės apkepas

   Eilinį kartą vaikų klausiau ką padaryt vakarienei. Dažniausiai visi trys :D pasiginčyja ir priima vieną sprendimą. Mažasai irgi dalyvauja diskusijoje ir lygiai su abiem vyresniaisiais reiškia savo nuomonę... Tik deja, kol kas tiksliai neįmanoma pasakyt, ką jis sako :D Bet tai - esmės nekeičia :)
Ale kažkaip pati paklausiau, ar nori apkepo, o ne virtų ar keptų varškėtukų. Nu ir kū... Paieškojau recepto, pagal kurį kažkada kepdavau, o paskui šovė mintis, kad gal kū naujo rasiu. Ir radau!

Reikia:

400g varškės
150g cukraus
50g vanilinio cukraus
2 didelių arba 3mažų kiaušinių
100g sviesto
1,5st pieno
1st manų kruopų
1a.š. kepimo miltelių
1a.š. aliejaus skardai patepti

   Varškę sutriname kartu su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir kiaušiniais iki vientisos masės. Atskirame puode pašildome pieną su sviestu. Kai sviestas ištirpsta, tik tada supilame stiklinę manų kruopų ir paliekame kokioms 5min., kad pabrinktų. Masę su manų kruopomis supilame į varškės masę ir gerai pertriname. Tada įberiame kepimo miltelius, gerai išmaišome ir supilame į aliejumi pateptą kepimo indą.  
   Kepame 180'C karštumo orkaitėje apie 45min., kol viršus gražiai parunda.

   Recepte buvo minėta, kad kai iškepa, iškart neištraukti, kad nesubliukštų. Tai taip ir padariau. Kai iškepė, išjungiau orkaitę ir pravėrus palikau kokioms 5-10min. 

O štai ir rezultatas :D
   Nieko nelaukus čiupau lėkstes ir peilį... Velnias, galvoju, nesipjauna... O dar išimt gerai būtų! :D Bet trečią porciją pjaunant jau galima buvo nuspėt, kad su kiekvienu gabalu pjovimas tobulės :)

    Čia taip atrodo vidus, išėmus keletą porcijų... Nesuzmekęs visiškai :)   Dar recepte paskaičiau, kad galima patiekti su jogurtu, grietine ar uogiene... Išbandėm su jogurtu. Nu nerealiai!
 

2 komentarai:

Ieškoti šiame dienoraštyje