2014 m. sausio 27 d., pirmadienis

Kreminė rūgštynių sriuba su pievagrybiais

...pagardinta rūkyta lašiša...   Seniai kažką bandžiau naujo. Bet tai nereiškia, kad nieko neveikiu :D Tiesiog nebelabai spėju. Arba nebūna įkvėpimo. Bet dabar, manau, kažką vis bandysiu ir bandysiu :), nes gavau Beatos knygą dovanų :)

   Taigi grįžtam prie šitos sriubytės... Kreminė rūgštynių - pievagrybių sriuba su daržovėmis ir truputėliu sūrios rūkytos lašišos. Labai gardi! Aušrrai iš čia labai patinka latviškos "Spilva" firmos konservuotos rūgštynės. Smulkios, be jokių šapų ir plaušų... O man labai gerai tiko iš anytos parsivežtos kaimiškos sušaldytos rūgštynės :)

Reikės:

1 raudonojo svogūno
1 nedidelio poro
1 morkos
1 pastarnoko (nedėjau, nes negavau parduotuvėje)
gabalėlio sviesto daržovėms apkepti
250 g šviežių pievagrybių
3 - 4 nedidelių bulvių
apie 1 - 1,5 l daržovių ar vištienos sultinio
3 - 5 šaukštų konservuotų rūgštynių
druskos, maltų pipirų
virto kiaušinio
gabalėlio rūkytos lašišos
svogūnų laiškų

    Storadugniame puode įkaitiname gabalėlį sviesto ir šiek tiek pakepiname susmulkintą svogūną, porą, sutarkuotą morką ir pastarnoką (nedėjau). Ten pat suberiame švariai nuplautus ir jei dideli, pasmulkintus pievagrybius. Viską vis pamaišydami šiek tiek patroškiname. Puodo turinį užpilame sultiniu ir užverdame. Sriubai užvirus, suberiame kubeliais supjaustytas bulves ir verdame ant vidutinės kaitros, kol bulvės suminkštės. Bulvėms išvirus, sudedame rūgštynes.
     Puodo turinį iškošiame, tirštimą sutriname elektriniu trintuvu. Užpilame nukoštu skysčiu (tirštumą reguliuojame pagal skonį) ir vėl užverdame. Paverdame dar keletą minučių, pagal skonį pagardiname druska ir nukaičiame.

    Sriubą supilstome į lėkštes, įdedame gabalėlį virto kiaušinio, pasmulkintos rūkytos lašišos ir užberiame smulkiai sukapotų svogūnų laiškų ir maltų pipirų. Patiekiame su skrudinta balta duona. Puiki sriuba viduržiemiui!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Ieškoti šiame dienoraštyje