2014 m. rugpjūčio 26 d., antradienis

Bulvių, cukinijų ir pomidorų užkepėlė

   Anot autorės čia , tai labai švelnus patiekalas, kuris gali būti ir savarankiškas, ir kaip garnyras prie mėsos ar žuvies patiekalų.
 

Reikės:
1 vidutinės cukinijos,
2-3 bulvių,
2-3 pomidorų,
150 g kieto fermentinio sūrio.

Padažui:
1 stiklinės pieno,
50 g sviesto,
1 šaukšto miltų,
1 kiaušinio,
3-4 skiltelių česnako,
druskos,
maltų juodųjų pipirų.

   Ką reikėtų įsidėmėti? Bulves pjaustome plonai, o kiaušinį mušame tik į atvėsusį padažą. Ką gi – imamės paties lengviausio kepinio!

   Gaminimas. Storadugniame puode ištirpiname sviestą. Beriame miltus ir greitai išmaišome mentele. Supilame pieną, pagardiname druska, pipirais ir kaitiname, nuolat maišydami, kol masė sutirštės. Paliekame atvėsti ir imamės daržovių.
   Nuskustas bulves, nuluptą cukiniją bei pomidorus supjaustome griežinėliais (bulves – ypač plonais). Guldome daržoves į gilų sviestu išteptą kepimo indą (aš tiesiog išklojau dugną), dėliodami kaip pakrypusias knygas lentynoje (aš tarp daržovių sluoksnių dar dėjau vištienos gabaliukų ir pabarsčiau šaldytais žirniais). Taip išeis kokios 3 eilės daržovių eilių.
   Į atvėsusį padažą įmušame kiaušinį, suberiame smulkintą česnaką ir gerai išmaišome. Tuo padažu apliejame daržoves, ant viršaus užbarstome tarkuotą sūrį, smulkintus svogūno laiškus (nebūtinai) (aš dėjau tiesiog šaldytas petražoles) (o kadangi man pasirodė, kad su tuo padažu nieko gero nesigaus, tai padariau dar vieną jo porciją, tik skystesnę ir užpyliau. Kai iškepė, buvo akivaizdu, kad to visai nereikėjo :D)
   Kišame paruoštas daržoves į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame 30 minučių (kepiau ilgiau).


Valgome karštą. Skanaus!

2014 m. rugpjūčio 21 d., ketvirtadienis

Daržovių troškinys su mėsos kukuliais

   ...šiandien užsiėmiau eksperimentavimu :D Buvau sumąsčius pietums gaminti įdarytus cukinijų žiedus, ale... Ale akis užkliuvo už skaniai atrodančio daržovių troškinio su mėsos kukuliais... :)

 
Reikės:

200g maltos kiaulienos,
200g maltos jautienos,
500g bulvių,
nedidelio kopūsto,
vidutinio dydžio cukinijos,
2 nemažų svogūnų,
1 didesnės morkos,
po vieną geltonos, raudonos, žalios spalvos saldžiosios paprikos,
šaukšto miltų,
2 šaukštų krakmolo,
4 šaukštų džiūvėsėlių,
 prieskonių maltai mėsai,
2 kubelių vištienos sultinio,
2 šaukštų pomidorų padažo,
4 šaukštų majonezo,
šaukšto sviesto,
šaukšto grietinės,
žalių petražolių,
druskos, pipirų, lauro lapelių
mažyčio gabaliuko imbiero šaknies (nedėjau, nes nemėgstu :) )

    Taigi, nuluptas bulves supjaustome riekelėmis, apvoliojame smulkintomis petražolėmis su trupučiuku druskos (tiesiog pabarsčiau indą smulkintomis petražolėmis prieš dedant bulves ir ant pačių bulvių ir dar druskytės ant bulvių užbarsčiau). Jomis išklojame indo, kuriame kepsime, dugną. Susmulkiname kopūstą, morką, vieną svogūną. Juos išmaišome su majonezu ir masę užklojame ant bulvių sluoksnio. Cukiniją nulupame, supjaustome žiedais, išimame viduriukus, išdėliojame ant kopūstų sluoksnio.
   Tuomet ruošiame mėsos kukulius. Į mėsą suberiame maltos mėsos prieskonius, krakmolą, miltus. Smulkiai supjaustytą svogūną pakepiname svieste kartu su smulkintomis petražolėmis. Baigiant kepti, įdedame šaukštą grietinės, šiek tiek druskos. Nukėlus nuo ugnies suberiame 2 šaukštus džiūvėsių, pabrinkiname bent 2 min. ir sumaišome gautą masę su mėsa. Formuojame kukulius, pavoliojame juos džiūvėsiuose ir apkepame keptuvėje nuolat ridendami. Kukulius sudedame į cukinijų žiedus. Ant kiekvieno kukulio užmauname po tris skirtingos spalvos paprikos lankelius. Tarp cukinijų žiedų įdedame petražolės lapelių. 2 litruose vandens ištirpiname 2 kubelius vištienos sultinio (per akis užteko 1l vandens su 1 kubeliu sultinio), jame išmaišome pomidorų padažą, jei reikia, pridedame druskos, lauro lapelių, pipirų, jei mėgstame - įtrarkuojame truputį imbiero. Jeigu kepimo indas be dangčio, pridengiame folija. Tam tinka ir kopūsto lapai. Kepame apie 1 val. 200 laipsnių karštumo orkaitėje.
   Šaltinį radau čia

   Dabar aiškumo minutėlė.... :D
   Viską dariau kaip recepte parašyta. Tačiau darant kitą kartą, bulvių imsiu tik tiek, kad uždengčiau kepimo indo dugną, kopūstų iš akies irgi mažiau... Toliau kaip ir viskas gerai, bet sultinio tikrai 2l - nereikia :)
   ...ir dar. Čia, musiau, linksmiausia dalis :D Valandą pakepus orkaitėje, nesulaukiau norimo vaizdo - troškinosi tik kukuliukai, o ne bulvės su kopūstais :D. Taigi, ištraukiau aš visą tą reikalą iš orkaitės, pasiėmiau savo seną gerą troškintuvę. Iš kepimo indo atsargiai išėmiau kukuliukus su visais cukinijos ir paprikų žiedais, į troškintuvę sudėjau plačiu šaukštu bulves su kopūstais, ant viršaus vėl sukroviau visus kukuliukus su visais žiedais, užvožiau dangtį ir palikau troškintis :)
   Viskas :)

Skonis - geras :) Sakyčiau, tiktų puikiausiai pavadinti - "Balandėliai kitaip" :D

2014 m. rugpjūčio 13 d., trečiadienis

Žalia mišrainė žiemai

   Taip užvardintas receptukas mamos receptų sąsiuvinyje. Jatau kaip ans man būva vaikystej nusbodįs... :D O dabar pati dariau :D Va taip ir būna: viskas kas nauja - tai pamiršta sena :)




















Reikia:

2kg žalių neluptų pomidorų
2kg agurkų
1kg svogūnų supjaustytų
1st cukraus
100g druskos 
250ml acto

   Viską supjaustyti kubeliais, sudėti į puodą, išmaišyti, pridėti prieskonių (dėjau juodų ir kvepiančių maltų pipirų ir maltų lauro lapų), palaikyti 2val. ir dėti ant ugnies. Kaitinti iki užvirinant. Pilt į stiklainius. Uždaryti dangteliais.
   Iš šios normos išeina 5l.

   Tekstas netaisytas :D

Žalių pomidorų uogienė

   ...vasara vasara... Visą vasarą, tiksliau visas atostogas, leidžiu pas tėtį kaime. Ir pati sau galiu paprieštaraut, dėl to "kaime" :D Na, tai ne kaimas :D, bet ir ne didmiestis :D 
   Priaugo daržovių, užėjo rūkai, teko nuskint gražutėlius, bet dar žalius, pomidorus, kurie augo lauke. Kažkada seniai, esu ragavus žalių pomidorų uogienės, pasiknisus internete radau receptuką ir nusprendžiau pabandyt. A mažu patiks?




















Reikia: 

1 kg žalių nedidelių pomidorų 
1 kg cukraus
1 citrina
gabalėlis cinamono žievelės

    Mažus neprinokusius pomidorus nuplauname, supjaustome ketvirčiais arba pusiau.
    Citrinos žievelę nutarkuojame, o visą citriną susmulkiname.
  Viską sumaišome su cukrumi, palaikome keletą valandų uždengtame puode, kol atsiras skysčių.        
    Verdame ant silpnos ugnies nuolat maišydami, kol uogienė sutirštėja.
    Sudedame į stiklainius ir uždarome.

   Paragavus, su broliu nusprendėme, kad su baltu varškės sūriu - turėtų būt labai skanu :) Tiesa, iš vienos normos gavosi 3 puslitriukai :)

Pagal  http://receptai.man.lt

Radau straipsnį :)