2016 m. kovo 12 d., šeštadienis

Kibinai

   Skanūs. Naminiai. Gaminti su meile ir visų penkių :D Na, užsimaniau praeitą savaitę... Pasakiau garsiai. Vyras užsiminė, kad jis tai čeburėkų norėtų... Na, koks skirtumas. Čeburėkai - tai čeburėkai... :) Bet, vis dėl to buvo - kibinai :D Radau receptukų krūvą... Bet pasinaudojome, nes dariau ne viena ;), pačiu pirmuoju.


Reikia:

Tešlai:
2 kiaušinių
150 g sviesto arba margarino
120 g grietinės
350 – 400 g miltų
1 a.š. cukraus
druskos

Įdarui:
400 g smulkiai supjaustytos mėsos arba kiaulienos faršo. Originalus kibinų variantas: jautiena + ėriena (naudojom jautieną)
2-3 česnako skiltelių
1 didelio svogūno
pipirų
druskos

   Ruošiame tešlą.
   Sviestą arba margariną sutarkuojame ir sumaišome su 350g miltų. Maišome tol, kol masė pasidaro biri.       
   Dubenyje suplakame kiaušinius su cukrumi ir druska ir pridedame grietinės. Gaunasi mišinys, kurį reikia išpilti į gautą birią masę. Vėliau minkome elastingą, minkštą tešlą. Jeigu reikia, pridedame dar miltų (50 g).
   Dedame tešlą į šaldytuvą 30 min.

   Paruošiame įdarą.
   Supjaustome svogūnus (kaip faršui) ir susmulkiname česnaką. Sumaišome mėsą (faršą) su svogūnais ir česnaku. Pridame druskos, pipirų.
   
   Sulipdome kibinus: atplėšiame tešlos gabalą ir suformuojame apskritimą (na, mes tiesiog iškočiojome tešla, prisidarėme apskritimų ir viskas). Įdedame įdarą, užlipdome kraštus, suformuojame kasą (kaip kad virtinukams).
   Aptepame kibinus kiaušiniu. Dedame į įkaitintą iki 200 °C orkaitę ir kepame 30-40 minučių kol gražiai paruduos.

Patarimas:
   Jei neturite ėrienos arba jautienos, tai nieko baisaus. Kibinus galima gaminti ir su kiauliena. Mėsą geriau sukapoti, taip gaunasi skaniau, bet galima gaminti ir su faršu, irgi gaunasi labai skanūs. Dar į įdarą galima pridėti 100 ml kefyro, taip bus sultingiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Ieškoti šiame dienoraštyje