2016 m. vasario 16 d., antradienis

Klasikinis vengriškas guliašas

   Vasario 16. Šventė. Aišku, kad šventė, tik ji naminė ir namuose, nes ligos mūsų vis dar niekaip nenori palikt. Na, bet tai irgi ne bėda. Kai visi namie - tai irgi šventė. Mums :) Ryte susikėlę ir papusryčiavę prigulėme prie pagranduko... Vyrui sakau: ką šiandien valgysim? Klausimas kaip ir normalus, bet... O tai ką gi valgysim? Galų gale aš jam sakau: noriu ale guliašo su bulvių koše. O prieš akis kažkas panašaus ką brolienė skaniai padaro. Man taip neišeina. Tiesą sakant, niekad ir nebandžiau ir net neklausiau kaip :D Būna skanu ir tuo džiaugiuosi :) Na ir pasvarstymai apie dienos meniu :D - baigėsi. Gal po pusvalandžio ateina brangiausias ir sako: ir aš noriu guliašo. Viskas. Nuspręsta. Toliau aš nesikišau, tik nuorodą pirštu parodžiau googlo platybėse...


Reikės:

500 g jautienos
2 raudonos paprikos (nebūtinai raudonos)
2 dideli svogūnai
4 didesnės bulvės
1 didesnis čili pipiras
4 česnako skiltelės
4 dideli bryzeliukai lašinukų arba 80 g taukų (kitąkart sakėm pakepinsim ir išgriebsim mėsiukus, o
                                                                          paliksim tik ištirpusius taukus)
3 didesni pomidorai
1L jautienos sultinio (naminio arba kubeliais)
2 a.š. kmynų (nedėjom, nes kai kas jų nemėgsta :D )
lauro lapeliai, šv.grūsti pipirai ir druska

   ''Geriausias puodas guliašui yra špižinis arba ketaus, puodą reikia gerai įkaitinti ir sudėti lašinukus arba taukus, kad ištirptų, o tada sudėti griežinėliais pjaustytus svogūnus ir kokias 5 min. pakepinti, nustačius vidutinę ugnį. Kai svogūnai apkepė, tuomet reikia sudėti jautienos gabaliukus, supjaustytus 2cm*2 cm jautienos kubeliais.
   Po svogūnų iš karto eina paprikų ir jautienos eilė. Padidinti ugnį ir pakepinti dar 5 min. neuždengus puodo.
   Kai jau mėsa su paprikomis apkepė, metas sudėti susmulkintus česnaką, čili ir kmynus (nedėjom), viską patroškinti apie 5min.

   Ugnį reikia sumažinti ir įpilti vandens tiek, kad apsemtų, kaip kad nuotraukoje žemiau (nuotraukos neradom. Vyras įpylė puodelį. Paskui jį sėkmingai išsėmė. Nusprendėm, kad pilti vandens - neverta). Troškinti apie 15min. neuždengus puodo.

   O dabar sudėti kubeliais supjaustytus pomidorus ir bulves.  
   Šioje vietoje reikia sudėti šv. grūstus lauro lapelius ir pipirus,  druską. Viską atsargiai išmaišyti ir troškinti dar 15 min. 
   Na ir dabar laikas supilti jautienos sultinį. Aš panaudojau šaldytą jautienos sultinį ( labai patogu, prisiviri puodą stipraus sultinio ir susipilstęs į stiklainiukus užsišaldyti - labai praverčia!) arba galima panaudoti kitokį sultinį (ką mes ir padarėme). Troškinti apie 45 - 60 min. Svarbu, kad skystis tik apsemtų visus ingredientus, nors kita vertus, tai šiek tiek ir skonio reikalas.
   Kai jau viskas išsitroškino, supilstyti į lėkštes ir patiekti. Prie guliašo tinka duona, skrebutis ar kitoks užkandis iš tešlos. Bon appetit!

P.S.: dar galima pridėti pomidorų pastos porą šaukštų, jis suteiks šiokio tokio rūgštumo ir daugiau raudonumo  ;)"
    Viskas. 10 balų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Ieškoti šiame dienoraštyje