2015 m. vasario 4 d., trečiadienis

Medutis

   Dovana mano nuostabiausiam :) Aš jau kažkada sakiau, kad metai tiksi per greitai... Tai tikra tiesa. Va dar vienas tortas į metų sąrašą. Esu labai dėkinga gyvenimui, kad sutikau šį žmogų.

Reikia:

   Tešlai:
2 kiaušiniai
0.5 st. rudojo cukraus
Apie 2.5 st. miltų
2 šaukštai natūralaus medaus
50 g margarino kepimui
1.5 a.š. sodos
1 šaukštas acto sodos nugesinimui

   Pertepimui:
3-4 šaukšt. trintų spanguolių uogienės
700 ml grietinėlės (35 proc. riebumo)
200 g cukraus
Vanilės esencijos
Pusės citrinos sulčių

   Imame nedidelį indą, kurį galėsime kaitinti virš puodo su vandeniu. Į indą įmušame kiaušinius ir išsukame. Tuomet sudedame margariną, medų, cukrų ir indą dedame ant puodo su verdančiu vandeniu. Kol kaitiname, visą laiką maišome, antraip mūsų mišinys pavirs į kiaušinienę. Negalima užvirinti! Jei matome, jog pradeda virti, nukelkime trumpam nuo puodo indą ir vėl uždėkime.
   Indą su ištirpusia vienalyte mase nukeliame nuo puodo ir sudedame nugesintą sodą. Maišome kol suputos.
   Tuomet beriame miltus nuolat maišydami. Kai pastebėsime, jog sunkiai maišosi, imkimės darbo rankomis. Minkome, kol tešla nelips prie rankų, jei reikia pridedame miltų. Miltus aš dedu “iš akies”, todėl nesivadovauju būtent duotuoju miltų kiekiu, kuris aprašytas sudėtyje.
   Tešlą daliname į 5 dalis. Kočiojame kiekvieną lakštą taip, kad galėtume jį apipjaustyti pagal norimą dydį. Aš apipjausčiau pagal 22cm skersmens kepimo formą. Jei norime, kad būtų daugiau lakštų, tuomet ir apvali forma turi būti mažesnė arba reikės pasigaminti daugiau tešlos.
   Orkaitę įkaitiname iki 190 laipsnių ir kepame kiekvieną lakštą atskirai. Jam iškepti užtenka 5-7 min. Tad nesukepinkime, nes šie lakštai labai greitai iškepa. Iškepę lakštai būna tokios tamsiai auksinės spalvos.
   Tuomet ant karštų lakštų, kol jie nepradėjo kietėt, dedame norimo dydžio apvalią formą ir aplink ją apipjaustome lakštą. Likučių neišmetame, juos sumalsime ir paliekame torto apibarstymui.
   Šiuos lakštus galime laikyti net porą savaičių!

   Gaminame pertepimą. 
   Į aukštą indą sudedame reikiamą kiekį grietinėlės, vanilės esencijos ir citrinos sultis. Palaipsniui plakant pilame cukrų.
   PATARIMAS: Plakant rankiniu elektriniu mikseriu, grietinėlė susiplaks maždaug per 10-15 min. Jei naudojame kombainą, užteks plakti 20-30 sekundžių, tad prieš plakdami suberiame iš karto visą reikiamą cukraus kiekį, nes kitaip jisada neišsiplaks, t.y. jausis cukraus gabaliukai.
   Tad imame lakštą, tepame gausiai grietinėle, dedame rūgštesnę uogienę, t.y. taškuojame šaukšteliu, kad nesuskystintumėte grietinėlės.
   Kai sutepame lakštą ir dedame kitą ant viršaus, būtinai švelniai paspaudžiame, kad šiek tiek pro kraštus išeitų grietinėlė. Taip bus užkirstas kelias tuščių angų susidarymui ir visos lakštų vietos gaus drėgmės.
    Kai padarome visus pertepimus, patį viršutinį lakštą ir torto šonus taip pat gausiai sutepame likusia grietinėle. Tuomet ant viršaus barstome sumaltus lakštų likučius. Peiliu gražiai užglaistome jais šonus.
   Tortą paliekame parai, o geriausia dviem, šaltai, kad gerai susigertų kremas. Kuo ilgiau tortas laikomas, tuo jis skanesnis.
Štai ir viskas, rodos, paprasta pagaminti, bet užtat kaip skanu!!!

Receptuką radau čia :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Ieškoti šiame dienoraštyje